Истражување на совршенството
Прозарт Медиа

Истражување на совршенството

Шифра на артикл: 048315
Баркод: 9786082561073
Код на производителот: 48315
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга, оценета во книжевната критика како пример за „експериментална екстремност“ и „формално најпретенциозен творечки обид“ на младата српска проза од 1980-тите, е олицетворение на визијата на авторот за „неверојатен роман до болка“ и за стереографските простори на пишувањето на „Бесконечни книги“. И токму во годината пред објавувањето на „Хазарски речник“, овој роман ги предвидува натамошните трендови во проучувањето на литературното дело, особено во контекст на концептите на нелинеарното читање, на ергодичната литература.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Сава Дамјанов
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници146

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB