Јас, Маргарита
Прозарт Медиа

Јас, Маргарита

Шифра на артикл: 048316
ISBN: 9786082560205
Код на производителот: 48316
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Јас, Маргарита” е книга со раскази за мажи и жени, љубов и омраза, цинизам и надеж – интересна и по тоа што во ниту една приказна не се открива време или место каде и кога се случуваат: или може да се случуваат било каде, или светот е премногу мал за тоа да биде важно. Приказните се претежно раскажувани од нараторка – интелигентна, разочарана жена која не бира зборови за да ја пренесе несовршеноста на нејзиниот живот, нејзините врски, нејзините желби. Сепак, она што може да изгледа обесхрабрувачки е претставено со таков пријатен хумор кој допира до читателот, оставајќи му чувство дека можеби ќе има надеж…; барем за повеќето од нас.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ана Коржаја - Самадавшвили
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници233

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB