Не ме давај ним
Прозарт Медиа

Не ме давај ним

Шифра на артикл: 048401
ISBN: 9786082560410
Код на производителот: 48401
Автор: Тарик Туфан
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книга во која е насликана турската улица и болките од детството на писателот, на жив и креативен начин, со впечатлив и течен јазик. Приказните во романот понекогаш се смешни, понекогаш темни и болни. Она што им е заедничко е духот на едно време, кој, со моќта на перото на Туфан, ве носи низ улиците и населбите во Турција како да ги гледате, а не да ги читате.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Тарик Туфан
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници252

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB