Колибри
Или-Или

Колибри

Шифра на артикл: 048880
ISBN: 9786082610801
Код на производителот: 48880
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Марко Карера е јунакот во оваа семејна приказна, тој е „колибри“, човек со речиси натприродна способност да остане мирен во хаосот на светот кој постојано се менува. ?Како прекрасно и привлечно патување низ времето раскажано во голем број наративни стилови, Колибри е приказна за страдањето, среќата, загубата, љубовта и надежта - за човекот кој го отелотворува тивкиот хероизам што го дефинира секојдневниот живот на безброј обични луѓе. ?Потенцирајќи ја потребата да се гледа во иднината со надеж и да се живее со интензитет до самиот крај, ремек-делото на Сандро Веронези - читливо, богато со знаења и исполнето со интересни пресврти и откритија - е портрет на човековото постоење, перипетиите и каприците кои нè поттикнуваат и на крајот нè дефинираат. ?„Колибри е мајсторски роман, брилијантно осмислен мозаик на љубов и трагедија“ Ијан Мекјуан „Сè што го прави романот вреден и привлечен е тука... прекрасно – трогателно, исполнето, убаво“. Гардијан „Одличен роман, вибрира со жив
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Сандро Веронези
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB