Белегот на сите нешта
Антолог

Белегот на сите нешта

Шифра на артикл: 048920
ISBN: 9786082434995
Код на производителот: 48920
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вметнувајќи го својот уникатен глас во волшебната приказна за лјубов, авантури и откритија, Елизабет Гилберт го опфаќа периодот од 18ти до 19ти век. Романот ја следи судбината на необиcхното семејство Витакер, на cхело со бизнисменот Хенри, Англиcханеc од сиромашно потекло, кој стекнува огромно богатство во Јужна Америка благодарение на трговијата со кинин и на крајот станува најбогатиот cховек во Филаделфија. Неговата ќерка Алма, родена во 1800 година, покрај парите, ја наследува и татковата интелигенcија, па станува надарена ботаниcхарка.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Елизабет Гилберт
Издавач Антолог
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници560

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB