Кишот
Артконект

Кишот

Шифра на артикл: 049723
ISBN: 9786084852636
Код на производителот: 49723
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кишот е прекрасен омаж на Дон Кихот, мајсторски напишан роман во роман,во кој жанровите постојано се мешаат,фактите и измислиcите веќе не може да се разликуваат,а граниcите меѓу реалноста и фантазијата не постојат. Кишот исто така е пародија на нашето време,но и приказна за една тажна и истовремено возвишена потрага по ретките благородни нешта што се уште ги има на овој свет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Салман Ружди
Издавач Артконект
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници459

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB