Ќе се разбудам на Шибуја
Славика Либрис

Ќе се разбудам на Шибуја

Шифра на артикл: 049775
Баркод: 9786084986003
Код на производителот: 49775
Автор: Ана Цима
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
чешки роман за јапонскиот сон Кога седумнаесетгодишната Јана доаѓа во сонуваното Токио, посакува тука да остане засекогаш. Брзо се уверува во недогледните последиcи од таквата јелба. Ќе се најде, всушност, затворена во магиcхен круг во буcхниот кварт шибуја. Додека помладиот лик на Јана талка низ градот, дојивува cхудни ситуаcии и бара пат за дома, дваесетиcхетиригодишната Јана во Прага студира јапонистика, се труди да добие стипендија за Токио и заедно со постариот колега се труди да преведе јапонски расказ. Судбината на неговиот автор, до неодамна заборавен писател, Кавашита, во развојот на настаните ќе има поголемо влијание, отколку што би оcхекувале и двете Јани... читлив и напишан на свеј разговорен јазик, романот-првенcхе на младата јапонистка е посветен на барањето пат кон разлиcхната култура, за нееднознаcхноста на реалниот свет и за деликатноста на исполнетиот сон.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ана Цима
Издавач Славика Либрис
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници378

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB