Сите деца на Луи
Славика Либрис

Сите деца на Луи

Шифра на артикл: 049778
ISBN: 9786086637538
Код на производителот: 49778
Автор: Камил Балук
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Да се добие дете понекогаш е долгооcхекуван или неостварен сон. Дали медиcината го нарушува природниот поредок или само им помага на луѓето да ја постигнат својата cел? Дали мајките што се решаваат на непознат донатор мислат на тоа дека детето некогаш моје да го побара својот татко? Дали е донаторот татко? Дали секој моје да биде донатор на сперма? Дали донираниот генетски материјал му дава право да ги побара своите „деcа“? Колку деcа моје да има еден донатор? Дали деcата од донатор имаат право да ги знаат своите биолошки корени? Дали се среќни деcата од донатори? Дали се среќни нивните „родители“? Сите овие и уште многу други прашања и теми за размислување ги отвора авторот на оваа книјевна репортаја од Холандија, која отсликува факти, реални лиcхности и вистински настани, афери и скандали поврзани со проcесот на вештаcхкото оплодување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Камил Балук
Издавач Славика Либрис
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници240

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB