Разговори во четири очи
Артконект

Разговори во четири очи

Шифра на артикл: 050500
ISBN: 9786084852674
Код на производителот: 50500
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ана и Хенрик се во брак дванаесет години и имаат три деца кога нивната врска почнува да се распаѓа. Надоврзувајќи се на својот роман „Најдобри намери“, славниот режисер Ингмар Бергман во „Разговори во четири очи“ на читателите им нуди интимна и потресна семејна драма. Компониран во пет поглавја, односно пет интимни разговори, овој лирски и длабок роман зборува за темите кои се присутни во целокупното книжевно и филмско творештво на Бергман: осаменоста, потрагата по љубов, гревот, слободната волја, мистериите на смртта, спасението и искреноста. Според романот „Разговори во четири очи“ во 1996 година е снимен и истоимен филм по сценарио на Ингмар Бергман, а во режија на Лив Улман.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ингмар Бергман
Издавач Артконект
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници150

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB