Хроника на птицата навивалка
Издавачки центар ТРИ

Хроника на птицата навивалка

Шифра на артикл: 051556
Баркод: 9786082308623
Код на производителот: 51556
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали некогаш сте посакале да заминете на некое ново место и да станете сосем друга личност? А каква личност сте навистина? Во ова извонредно ремек-дело Мураками навлегува длабоко во човековата душа анализирајќи ги сите нејзини димензии. Детективски заплет, магичен реализам, психолошка потрага по суштината на љубовта и соживотот, откопување на долго чувани тајни од Втората светска војна... Ова е роман со необична и вознемирувачка атмосфера, проникнат со суптилна симболика, едно од најдобрите дела на Мураками. Кога младиот Тору Окада ќе ја почне потрагата по избеганиот мачор, а подоцна и по исчезнатата сопруга, отвора вистинска Пандорина кутија. А од неа излегуваат осамена тинејџерка од соседството опседната со смртта, проколната куќа со пресушен бунар, амбициозен политичар со морничаво минато и мистериозно влијание, воен ветеран со потресна исповед, две видовити сестри... Во стилот на Мураками и во духот на човечкото, некои мистерии остануваат енигми, но не и за оние кои умеат да читаат меѓу редовите на јапонскиот прислушувач на паралелниот свет. Лавиринт создаден од мајсторот, едновремено секојдневен и необичен. Сан Францско кроникл
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Харуки Мураками
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници708

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB