Редица
Бегемот

Редица

Шифра на артикл: 052655
ISBN: 9786084869757
Код на производителот: 52655
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нешто доставиле - и на една од главните московски улици почнува да се создава редица . На почетокот , како и сите , заплеткана и хаотична , расте во социјална листа - и стои , стои , стои , час , два , пет , ден, потоа ноќ , потоа уште еден ден . што се чека ? Не се знае , но на стојачите во редицата не се чини дека тоа им пречи .Луѓето што стојат посебно , а истовремено заедно , како габиcчни клетки - приспиваат , ги карааат децата , флертуваат , пијат , озборуваат , го споменуваат редот што владеел порано - накусо , зборувајки , го откриваат целиот замор , сивилото , просташтвото и немањето перспективи , до кои се карактеризирал животот во СССР во времето на Брежњев .
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Владимир Сорокин
Издавач Бегемот
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници126

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB