Во спомен на спомените
Бата Прес

Во спомен на спомените

Шифра на артикл: 055459
ISBN: 9786082532035
Код на производителот: 55459
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Марија Степанова навлегува во тешките, но за современиот човек многу важни прашања за природата на умот. Сеќавање, кое нѐ повикува додека размислуваме и ја раскажуваме животната приказна за нашите починати најблиски. Вакво романексно истражување не е на дофат само во рускиот, туку и во европскиот културен простор.“, коментира Радио „Свобода“ „Еднаш во деценијата се појавува ваков мета-роман, голема книга… реконструкција, во која авторката, во новиот жанр, веднаш го разјасни својот однос со меморијата, времето, историјата и државата“, Литература „Текстовите се одликуваат по тоа што се лесни, интересни и важни за читање. Во спомен на спомените е текст со апсолутно светско значење“, бележи угледниот Комерсант „Во руската литература нема такви книги. Во спомен на спомените не е ’уште една‘, таа е една и единствена“, пишува Медуза „Марија Степанова ги повика мртвите за свои коавтори. И настана книга, која не е достапна само на руски“, пишува Новаја газета Марија Степанова
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Марија Степанова
Издавач Бата Прес
Возраст 14+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници422

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB