Тоа можев да бидам јас

Тоа можев да бидам јас

Шифра на артикл: 057509
ISBN: 9786082436258
Код на производителот: 57509
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Главната оска на дејствието го сочинуваат животните околности на психијатарката Лаура Херман и пациентките кои доаѓаат кај неа да ја раскажат својата приказна. Но, тука психотерапијата не е само психотерапија, ниту хероините се наоѓаат во улогите кои се подразбираат во психијатриската ординација. Двете основни приказни ги надополнуваат исповедите на тројцата пациенти на Лаура, кои авторката суптилно ги нијансира и, вешто преплетувајќи ги нивните животни патеки, креира мозаична приказна за различните верзии на преболувањето на тешките искуства. Приспособувањето на сопствениот живот согласно туѓите очекувања, незадоволството во врската, погрешните животни избори, соочувањето со загубата на партнерот, како и тегобноста на почнувањето од почеток се клучните точки на романот. Распонот на теми Вујчиќ го проширува и со проблематизација на психоанализата, во чија срж е вербализацијата на човековите искуства и наративизацијата на животот, а тоа заедно со мотивот на „роман во романот“ книг
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Марина Вујчиќ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB