Син нероден од жена
Антолог

Син нероден од жена

Шифра на артикл: 058380
ISBN: 9786082436425
Код на производителот: 58380
Автор: Франк Буис
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дело натопено во готика за несфатливото насилство и зло што ги преживеала главната хероина, а раскажани од перспективата на различни ликови. Дневникот на млада девојка ќе открие застрашувачки тајни за едно богато семејство од доцниот деветнаесетти век во Франција. Габриел е свештеникот во чии раце ќе стигне стравотната приказна на Роза која како четиринаесетгодишно девојче била продадена на некој богат човек од страна на татко ѝ за да може да ги прехрани другите три ќерки. Тргувана за грст монети, таа станува сопственост на новиот господар и без предупредување е одведена во нејзиниот нов дом. Изолираниот имот среде шумата ѝ изгледа како замок. Поради строгата мајка на господарот и неговата постојано отсутна сопруга, наскоро е уловена во перверзна мрежа, од која не знае како да избега и кому може да верува. „Син нероден од жена“ е супериорно напишана хорор-приказна, по чие читање никој не останува ист.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Франк Буис
Издавач Антолог
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници269

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB