Коралина
Икона

Коралина

Шифра на артикл: 060489
ISBN: 9786082213620
Автор : Нил Гејман
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
6,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Зачекорете во мистериозниот и загадочен свет со прекрасниот роман на Нил Гејман Занесна авантуристичка приказна: Придружете се на Коралина додека се впушта во восхитувачки свет полн со чуда, опасности и неочекувани откритија. Мајсторското раскажување на Гејман ве пренесува во свет каде обичните предмети и ликови претвораат во необични и понекогаш застрашувачки облици. Следете ја храбрата и бестрашна Коралина, додека се соочува со застрашувачки предизвици, се бори со мртвечки креатури и учи за вистинско значење на храброста. Темна и фасцинантна приказна исполнета со напетост и магија. Истражете ги длабоки теми на самооткривање, независност и значењето на верноста кон себе, што го прави “Коралина” задоволувачко четивоза сите возрасти. Прогласена како современа класика, “Коралина” продолжува да ги маѓепсува читателите од сите генерации со своето мечтателно раскажување и незаборавни ликови.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Нил Гејман
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Edouard Louis
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Webber Katherine
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Celeste Ng
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joanna Quinn
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Taylor Jenkins Reid
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Karen Joy Fowler
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Raven Leilani
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB