Градината
Антолог

Градината

Шифра на артикл: 061320
ISBN: 9786082436593
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Средина е на деветнаесеттиот век. На кнезот и кнегињата Борјатински им се раѓа задоцнето, неочекувано дете. Тусја од самиот почеток не е како другите. Таа буквално го разорува семејството што претходно изгледало идеално. Во строгите рамки на општеството полно со конвенции, кога секој човек пред сѐ му припаѓа на семејството, а не самиот себеси, таа се однесува како апсолутно – дури ненормално – независен човек. Самата одлучува кога ќе се роди и кога ќе почне да зборува. Како ќе се однесува, со што ќе се занесува, кого ќе љуби или ќе мрази. Историја за тоа колку е тешко да се биде слободен човек во неслободен свет. Романот „Градината“ е пораснат на литературна почва вкоренета во стаменитата земја на класичната руска литература на деветнаесеттиот век (Толстој, Тургенев, Чехов, итн.). Книгата предизвика огромно внимание во Русија и поделени мислења за идејните и естетските вредности, но во едно сите се согласуваат – тоа е исклучително напишан роман, со многу страст и силна поетика шт
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Марина Степнова
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници347

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB