Помеѓу
Антолог

Помеѓу

Шифра на артикл: 063421
ISBN: 9786082436845
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Одлично раскажана приказна на една исклучително современа и актуелна тема – прашањето на иселеништвото, дилемата дали да се живее во сопствената земја или да се емигрира во странство во потрага по некаков подобар живот. Марко е студент по економија кој заминува во Англија и се населува во големиот индустриски град Бирмингем. Доаѓа со желба да најде начин да го исплати кредитот и почнува да се занимава со градежништо. Наскоро му се придружува и неговата девојка Сандра која е понесена од идеалите за пиење чај на англиски начин. Но стварноста е сосема поинаква. Бидејќи не може да најде работа по струка како учителка, прифаќа да работи на шалтер на автобуска станица. „Иако главните ликови во книгата се Хрвати, егзистенцијалните дилеми што ги преокупираат Сандра и Марко се слични на прашањата што ги споделуваат голем број луѓе од различни географски средини, вклучително и нашата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Кристина Гавран
Издавач Антолог
Боја Сина
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници159

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB