Последното уметничко дело
Антолог

Последното уметничко дело

Шифра на артикл: 093971
ISBN: 9786082436968
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Софија Лундберј повторно покажува единствена способност да нè трогне и во нас да ги разбуди емоциите за кои долго ќе размислуваме. Последното дело на светски познатата уметница Хана Стилтје на прв поглед не е импресивно. Кога ќе го изложи во Музејот на модерната уметност во Стокхолм, низ галеријата се разлева разочараноста на посетителите. Наместо исклучителна слика или скулптура во нејзиниот дотогашен стил, таа прикажала комода направена од отпадоци. Дел по дел, се разоткрива приказната за децата оставени од родителите, за институциите што не ги заштитиле напуштените деца, за сите што се прават недоветни за несреќата на најмладите. Последното уметничко дело на Хана Стилтје ќе открие уште нешто – силата да ѝ се погледне на несреќата право во очите, љубовта посилна од крвната врска и храброста да се стори сè за доброто на другите. Зашто, што е поважно: чинот на уметникот што е во центарот на вниманието или секојдневната грижа за блиските?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Софија Лундберј
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници384
Димензија13x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB