Животот пред човекот
Бегемот

Животот пред човекот

Шифра на артикл: 063616
ISBN: 9786084869948
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Елизабет, со својата контролирана сензуалност, борејќи се со потиснатиот бес, е мажена за погрешен човек; Нејт, нејзиниот сопруг, деликатен, неодлучен, разочаран; Лашја, млада жена што работи во природонаучен музеј, за која диносаурусите се исто толку важни како и мажите... Љубовен триаголник, од кој секој агол се разгранува во повеќе агли; тројца луѓе, секој на средна возраст, во средовечна криза, принудени да прават избор, во ропство на чувствата, кои учествуваат во трагикомедијата што ја нарекуваме љубов... секој во потрага по својот идентитет, човечки, љубовен, прељубнички, страстен, животен... Над сите нив виси духот на мртвиот љубовник на Елизабет... и вртоглавата закана за трите животи што би можеле да имаат иста разврска. Маргарет Атвуд уште еднаш докажува дека е врвен набљудувач на светот околу нас, раскажувајќи моќна, современа сага, полна со згуснати значења, метафори, психолошки профилирања, родителски и љубовни чувства, сместена во брз, модерен живот...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Маргарет Атвуд
Издавач Бегемот
Боја Сина
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници372

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB