Шега

Шега

Шифра на артикл: 063867
ISBN: 9786084852940
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Славниот илустратор Даниеле Маларико ќе се соочи со необично тешка задача кога ќерка му ќе го замоли неколку дена да го чува нејзиниот четиригодишен син. Додека ги минува деновите со детето, Даниеле се обидува да изработи илустрации за една приказна за духови од Хенри Џејмс. Деновите им минуваат безгрижно сè додека имагинацијата на уметникот и реалноста не почнат да се преплетуваат. Старноне во „Шега“ на игрив и мошне читлив начин раскажува приказна која изгледа дека содржи многу повеќе слоеви и значења отколку што читателот може да насети на првите страници. „Шега“ е мал и необичен книжевен експеримент кој се обидува да зборува за смислата на уметноста како да зборува за смислата на животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Доменико Старноне
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници172

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB