Сонливи приказни од Тајната шума
Едука Мак

Сонливи приказни од Тајната шума

Шифра на артикл: 006905
Баркод: 9786084737704
Код на производителот: 6905
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во овие тријазични приказни мошне сугестивно и природно е доловен светот на деcата (Хана и Таро), преку посетите на нивната тајна волшебна шума во која непосредно и искрено се разоткриваат нивните елби, игри, соништа и копнеи, како и нивниот детски, возбудлив, неизвалкан и секогаш инвентивен начин на размислување. Преку комуникаcијата на деcата со животните од шумата во овие приказни се проникнуваат реалистичните елементи со параметрите на бајката и басната. Токму во тајната волшебна шума, преку разговорите и интеракcијата со најразличните животни, деcата Хана и Таро (но и деcата кои ќе ги читаат овие приказни) добиваат моност да научат суштествени нешта за низа темелни аспекти и вредности на животот: од солидарноста и меЌусебното почитување, до љубовта и пријателството. Приказните во книгата се преведени на три јазиcи и тоа: Македонски јазик, Албански јазик и Босански јазик.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Алма Растодер
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 30%
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB