Вљубениот облак
Бата Прес

Вљубениот облак

Шифра на артикл: 006991
Баркод: 9786082530499
Код на производителот: 6991
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„...Во ова кние, обработив на свој начин, некои сказни кои учениcите на големиот турски фолклорист Боратав ги слушале од народот и ги собрале. „Зошто?“, ќе прашате. За да ги насочам тие сказни како одговор кон некои проблеми на денешнината, но без да ја имитирам техниката на сказните, иако тоа го имав пробано. Не знам дали моите сказни ќе ви се допаднат, но сигурен сум дека ќе ви се допаднат сказните собрани од Боратав. Добро е да се раскауваат и слушаат сказни. Да почнам со раскаување: Си бил еднаш одамна...“ Назим Хикмет
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Назим Хикмет
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници123

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 30%
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.18 MB