Ловец на глуварчиња
Арс Ламина

Ловец на глуварчиња

Шифра на артикл: 007691
ISBN: 9786082594590
Код на производителот: 7691
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
139 МКД
Заштеда: 111 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Маша не се плаши од ништо – ниту од мрак, ниту од бура, ниту од глушеc, ни змија. Таа има само еден голем страв и никому не каува за тоа, дури ни на мама. Се плаши дека ќе го заборави тато, кој ја научи како да лови глуварчиња. Најдобриот другар на Маша се вика Јанко и седи во клупата со неа. На почетокот тој беше малку необичен. Беше многу лут и не сакаше со никого да разговара, дури ни со Маша. Со помош на мама Сенка, тетка Драга и една добра учителка, Маша и Јанко ќе ги победат своите стравови и ќе научат многу работи за љубовта и за пријателството.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Весна Алексиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници140
Димензија14 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.47 MB