Како ги дресираме мама и тато
Магор

Како ги дресираме мама и тато

Шифра на артикл: 008859
ISBN: 9786082236308
Код на производителот: 8859
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На првите страниcи од книгава ќе ја најдете следнава информаcија: текст - Вмдимир Петрушевски. Ова мора да биде прокоментирано... Точно е дека јас го запишав текстот (онолку веродостојно колку што ми дозволува мојата слоновска меморија). Не се сомневам дека ова (демек, белеењето) го сторив пристојно. Сепак, не би сакал да им го оџемам авторството на моите две ангелчиња (јас си ги викам ќаволчиња) Во cелата книга, се што е дадено е осмислено и изговорено од нив. За она што не е нивно, веднаш е објаснето дека не е! Како и да е, има сосема мал таков дел - па нема повеќе да додевам околу тоа. Иако раЌањето (поточно, вадењето) на моите две ќеркички се случи релативно скоро (пред некои шест годинки), без претерување се осмелувам да изјавам дека тоа беше најваниот настан во мојот краткичок (речиси 65 годинки) живот. Тогаш, смеам ли да го прескокнам и да не го овековечам настанов (преку нив самите, односно нивните зборови)? Јазикот ми е онаков каков што ми дошло.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Владимир Петрушевски-Фили
Издавач Магор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници102

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB