Уличниот мачор Боб
Арс Ламина

Уличниот мачор Боб

Шифра на артикл: 001717
ISBN: 9786082470597
Код на производителот: 1717
Автор: Џејмс Бовен
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дјејмс е уличен музичар со проблематично минато што одвај врзува крај со крај. Боб е слаб и болникав уличен мачор во потрага по топло место за спиење. Кога една депресивна мартовска вечер во Лондон, првиот случајно ќе го сретне вториот, малкумина би можеле да претпостават дека шест-седум години подоцна, нивното незаборавно пријателство ќе стане предмет на една романескна исповед веќе преведена на барем шеесет и два јазици, обожаван бестселер на њујорк тајмс, редовен дел од листата на најпродавани книги во Англија педесет и две последователни седмици. Сентиментален и трогателен, но никогаш мелодрамски и лажен, „Уличниот мачор Боб“ е приказна за вторите шанси и истрајноста пред најтешките предизвици, сведоштво за невидливите и трајни придобивки од искржената грижа за некое друго суштество, реален и многу жив споменик за моќта на лјубовта πто може да постои меѓу човек и жживотно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Џејмс Бовен
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.18 MB