Плејбојот и стаорецот: Приказната за Џејмс Хант и Ники Лауда
Арс Ламина

Плејбојот и стаорецот: Приказната за Џејмс Хант и Ники Лауда

Шифра на артикл: 001742
ISBN: 9786082296401
Код на производителот: 1742
Автор: Рој Кали
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дјејмс Хант и Ники Лауда дефинираа една доба во Формула 1 во ’70-тите години на минатиот век. Нивната битка на Светското првенство во 1976 се смета за една од највозбудливите и најдраматичните во историјата на спортот. Ова е приказна за таа сезона, но и многу повеќе. Легендарното враќање на Лауда по речиси смртните повреди и титулата на Хант носат една сосем нова генерација на следбеници кои претходно биле имуни на спортот. „Плејбојот и Стаорецот“ повторно ја оживува таа приказна. По неверојатната сезона, нивните кариери и жживоти отишле во сосем спротивни насоки - Лауда станал почитуван советник за спорт, а Хант умрел на прилично млада возраст, водејќи жживот типичен за еден тркач. „Плејбојот и Стаорецот“ ја раскажува нивната приказна од амбициозните почетоци до кулминацијата на нивните соништа, па и многу повеќе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Рој Кали
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB