Јас сум Малала
Арс Ламина

Јас сум Малала

Шифра на артикл: 001745
ISBN: 9786082299471
Код на производителот: 1745
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јас сум Малала: девојката која што се бореше за образование и беше застрелана од Талибанците Доаѓам од земја што беше создадена на полноќ. Во моментот кога за малку ќе умрев, само што беше минало пладне. Кога талибанците ја зазедоа долината Сват, една девојка крена глас. Малала Јусафсај одби да биде замолчена и се бореше за нејзиното право на образование. На 9 октомври, вторник, 2012 година, кога таа имаше 15 години, за малку ќе платеше со жживот за тоа. Беше застрелана во главата, од непосредна близина, враќајќи се од училиште кон дома со автобус и малкумина очекуваа да преживее.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Малала Јусафсај
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB