Зошто сакам да скокам : тивкиот глас на аутизмот низ зборовите на едно дете
Арс Ламина

Зошто сакам да скокам : тивкиот глас на аутизмот низ зборовите на едно дете

Шифра на артикл: 001748
ISBN: 9786082297033
Код на производителот: 1748
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Делото „Зошто сакам да скокам: вистинска лична приказна за тринаесетгодишно момче со аутизам“, претставува еден вид на мемоар во кој што Наоки Хигашида ни демонстрира како аутистичниот ум размислува, чувствува, гледа и реагира на начин кој само неколку од нас можат да си замислат. Родители и членови на семејството кои никогаш не мислеа дека можат да навлезат во главите на нивните аутистични деца, сега имаат можност да го погледнат нивниот свет одблизу. ДЕЦАТА СО АУТИЗАМ ЗАСЛУжУВААТ ДА БИДАТ СЛУшНАТИ. ТИЕ ИМААТ ПРАВО НА КВАЛИТЕТНО ОБРАЗОВАНИЕ, СООДВЕТНО ВРАБОТУВАњЕ И ПРАВИЛНА ИНТЕГРАЦИЈА ВО ОПшТЕСТВОТО. КУПУВАЈќИ ЈА ОВАА КНИГА ВИЕ ДАВАТЕ СКРОМЕН ПРИДОНЕС КОН ОСТВАРУВАњЕТО НА ОВАА ЦЕЛ: ДЕЛ ОД СОБРАНИТЕ СРЕДСТВА ќЕ БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА ПОДДРшКА НА ЛИЦАТА СО АУТИЗАМ И АСПЕРГОВ СИНДРОМ.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Наоки Хигашида
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници125

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB