Автобиографијата на Чарлс Дарвин : 1809-1882
Арс Ламина

Автобиографијата на Чарлс Дарвин : 1809-1882

Шифра на артикл: 002069
ISBN: 9786082470306
Код на производителот: 2069
Достапно веднаш
0 МКД
170 МКД
170 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Автобиографијата на чарлс Дарвин првпат е издадена во 1887 година, пет години по неговата смрт. Станува збор за едно прочистено издание: семејството на Дарвин, во обид да го сочува неговиот углед по смртта, ги избришало сите пасуси што им се чинеле премногу лични или контроверзни. Тековново, целосно издание не се појавува во јавност до 1959 година, цели сто години по издавањето на Потеклото на видовите. Во овој непосреден и интимен преглед на неговиот жживот се разоткриваат неговиот смел и немирен ум и интегритетот и едноставноста на Дарвиновиот карактер- неговот семејство, образованието, истражувањата на природниот свет, религиските убедувања и филозофијата. Изданието содржи и листа на поважнисте оригинални, претходно отфрлени пасуси, како и претходно неиздадени белешки за религијата од госпоѓа Дарвин.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Чарлс Дарвин
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB