Автобиографија : приказната за моите експерименти со вистината
Мартина

Автобиографија : приказната за моите експерименти со вистината

Шифра на артикл: 004145
Баркод: 9786084626633
Код на производителот: 4145
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ганди, или попознат како Махатма, што на санскрит значи голема душа, великодушен, е човекот што ја поведе по ненасилен пат Индија кон својата независност и на свој начин го промени човештвото преку неговите силни пораки. „Неговите пораки најдобро зборуваат за него.“ „:овекот е производ на своите мисли, она што го мисли, тоа и станува.“ „Мора да бидете промжената што сакате да ја видите во светот.“ „Не смеете да ја загубите вербата во човештвото. :овештвото е океанч ако неколку капки во океанот се нечисти, океанот нема да стане валкан.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Мохандас Карамчад Ганди
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници426

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB