Кралицата Елизабета : животот на еден модерен монарх
Арс Ламина

Кралицата Елизабета : животот на еден модерен монарх

Шифра на артикл: 004812
ISBN: 9786082590066
Код на производителот: 4812
Достапно веднаш
0 МКД
890 МКД
890 МКД
14,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бетселерот на ,,Њујорк Тајмс”- ,,Кралицата Елизабета - жживотот на еден модерен монарх е одличен избор за сите читатели кои сакаат да се запознаат со жживотот на кралицата Елизабета ИИ одблизу, како и со најмоќната монархија во светот денес. Од моментот кога седнала на тронот во 1952 година на дваесет и петгодишна возраст, кралицата Елизабета ии постојано ја следи будното око на јавноста. Но, гледајќи низ облакот на гламурот и озборувањата за неа, се прашуваме дали навистина ја гледаме Кралицата во нејзината вистинска светлина? Сали Бедел Смит, популарната и светски признаена авторка на биографии, ни открива мноштво детали од приватниот и од јавниот жживот на Елизабета ИИ, кралицата која ја води својата земја и земјите на Комонвелтот низ војни и тешки времиња во последните 60 години со неспоредлива смиреност,интелегенција и грациозност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Сади Бедел Смит
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници728

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB