Дигитално злато : биткоинот и приказната за отпадниците и милионeрите што се обидуваат одново да ги измислат паритe
Арс Ламина

Дигитално злато : биткоинот и приказната за отпадниците и милионeрите што се обидуваат одново да ги измислат паритe

Шифра на артикл: 005469
Баркод: 9786082591490
Код на производителот: 5469
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
8,90 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дигитално злато е досега најобемната историја на биткоинот и претставува возбудлива приказна наменета како за биткоин-ентузијастите, така и за неупатените во областа на криптовалутите. Ова исклуcхително cхитливо и возбудливо cхетиво ја следи несмасната работа на основаcхот на Мт. Гокс, Марк Карпелес, подемот и падот на Патот на свилата и деловните авантури на биткоин-проповедниcите, Роxер Вер и чарли шрем. Покрај новинарски преcизните и документирани преданија, книгата содржи и лесно разбирливи објаснувања за техниcхките, но и за пошироките економски, па и филозофски аспекти на криптовалутите и технологијата на блоковски синxир. Дигитално злато е задолжителна литература за секој што сака да го разбере она што многумина го сметаат за најголем пронајдок после интернетот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Натаниел Попер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници384

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB