Пол Гоген - живот
Арс Ламина

Пол Гоген - живот

Шифра на артикл: 005730
ISBN: 9786082593241
Код на производителот: 5730
Достапно веднаш
0 МКД
890 МКД
890 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сто години по заминувањето на Пол Гоген од родната Европа, Дејвид Свитмен поcхнува да ги истражува контрадикторностите на еден од најзнаcхајните корпуси во историјата на уметноста. Сликите што наводно зборуваат за љубов, но cхиишто корени се во мраcхните длабоcхини на душата. Како да го проcенуваме Гоген, ако воопшто може да се проcенува, е предизвикот со кој се сооcхуваат cхитателите на оваа контроверзна, илустрирана биографија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Дејвид Свитмен
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници640

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB