Моите изуми
Арс Ламина

Моите изуми

Шифра на артикл: 006832
ISBN: 9786082593555
Код на производителот: 6832
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
150 МКД
Заштеда: 100 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Малку луѓе во историјата дале толкав придонес кон погодностите на современото секојдневие како Никола Тесла. Неговите дела овозможиле електричната енергија да допре до сите катчиња на нашата планета, а нејзината примена да експлодира во безброј области на човековиот живот - процес кој речиси незапирливо продолжува долги години по неговата смрт. Оставштината на Тесла е богата, секогаш актуелна и неисцрпен извор на инспирација. Но, и покрај тоа што влијанието на Тесла е толкаво што е речиси невозможно да се исцрпат епитетите, неговата застапеност во јавниот дискурс е изненадувачки мала, особено во западната културна сфера. Оваа автобиографија дава увид во фасцинантниот внатрешен свет на еден од најголемите гении, но притоа на разбирлив јазик зборува и за техничката природа на неговите изуми. Правејќи го тоа, Тесла на посреден, но уверчив начин ни ја презентира својата визија за еден подобар, поправичен и помирен свет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Никола Тесла
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници112

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.2 MB