Леонардо да Винчи
Арс Ламина

Леонардо да Винчи

Шифра на артикл: 010572
ISBN: 9786082597188
Код на производителот: 10572
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Роден на 15 април 1452 во Винcхи, Италија, Леонардо да Винcхи бил отелотворување на поимот „ренесансен cховек“. Надарен со лјубопитност и остроумност, Да Винcхи ги истражувал природните закони, што влијаело на неговата работа како сликар, скулптор, архитект, изумител, воен инженер и техниcхки cртаcх. Неговите идеи и дела – што ги вклуcхува „Последната веcхера“ и „Мона Лиза“ – извршиле влијание на безброј уметниcи, а Да Винcхи го заcврстиле на водеcхката позиcија во италијанската ренесанса. Ова извонредно забавно биографско дело дава одлиcхно оформена слика за жживотот и особините на еден од најголемите умови во историјата. Генијалноста на неговите замисли одекнува низ понорот на вековите, а со оваа светски популарна книга веројатно ќе дознаете и зошто.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Хенри С. Џилет
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници320

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB