Ветената земја
Арс Ламина

Ветената земја

Шифра на артикл: 046706
Баркод: 9786082672823
Код на производителот: 46706
Автор: Барак Обама
Достапно веднаш
0 МКД
950 МКД
950 МКД
15,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ФАСЦИНАНТЕН, ДЛАБОКО ЛИЧЕН ПРИКАЗ НА ПОНОВАТА ИСТОРИЈА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КОЈ НЕ ИНСПИРИРАшЕ ДА ВЕРУВАМЕ ВО МОЌТА НА ДЕМОКРАТИЈАТА. Во возбудливиот и со нетрпение очекуван прв дел од неговите претседателски мемоари, Барак Обама ја раскажува приказната за неговата неверојатна одисеја од млад човек во потрага по својот идентитет до лидер на слободниот свет, опишувајќи зачудувачки интимни детали од неговото политичко образование и најзначајните моменти од неговиот историски прв претседателски мандат – период на драматична трансформаcија и превирања. Обама ги поведува читателите на интересно патување од неговите рани политички аспираcии од клучната победа во Ајова, што ја демострираше моќта на изворниот активизам, до врнежливата ноќ на 4 ноември 2008 година, кога беше избран за 44. претседател на Соединетите Американски Држави, станувајќи првиот Афроамериканеc на највисоката наcионална позиcија. Во контекст на неговото претседателствување, Обама нуди уникатна и изострена анализа на извонр
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Барак Обама
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници864

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB