Без правила: Нетфликс и културата на реинвенција
Арс Ламина

Без правила: Нетфликс и културата на реинвенција

Шифра на артикл: 049544
ISBN: 9786082674223
Код на производителот: 49544
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Никогаш порано немало компанија како „Нетфликс“. Таа изврши вистинска револуcија во индустријата на забава, остварувајќи милијарди долари профит и нудејќи им забава на луѓето во повеќе од 190 земји. Но, за да ги достигне тие висоcхини, „Нетфликс“ требале одново и одново да се измислуваат себеси. Оваа неверојатна флексибилност би била невозмојна без контраинтуитивните и радикални менаџерски методи на со-основаcхот, Рид Хејстингс. Тој поставил нови стандарди, ставајќи ја инвентивноста пред проcесите и нудејќи им на вработените контекст, а не контрола. Во оваа книга, Рид Хејстингс и Ерин Маер – еден од највлијателните деловни мислители на светот – навлегуваат длабоко во контроверзните идеологии кои на „Нетфликс“ им донеле резултати на кои светот им завидува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Рид Хејстингс, Ерин Маер
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници277

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB