Резерва
Арс Ламина

Резерва

Шифра на артикл: 055688
ISBN: 9786082677798
Код на производителот: 55688
Достапно веднаш
0 МКД
590 МКД
590 МКД
9,55 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Тоа беше една од највпечатливите фотографии на 20 век: две момчиња, двајца принцови, чекорат зад ковчегот на нивната мајка додека светот гледа со тага – и со ужас. Додека траеше погребот на принцезата Дијана, милијарди луѓе се прашуваа што мислат и што чувствуваат принцот Вилијам и принцот Хари – и како ќе се одвиваат нивните животи од тој момент понатаму. За Хари, ова е конечно таа приказна. Пред да ја изгуби мајка му, дванаесетгодишниот Хари беше познат како безгрижната и среќна Резерва на многу посериозниот Наследник. Тагата промени сè. Се бореше на училиште, се бореше со гневот и осаменоста – и бидејќи го обвини печатот за смртта на неговата мајка, се бореше да го прифати животот во центарот на вниманието. На 21 година се приклучи на британската армија. Дисциплината му даде структура, двете учества во борбени дејства го направија херој дома. Но, наскоро ќе се почувствува поизгубен од кога и да е, ќе страда од посттрауматски стрес и панични напади.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Принц Хари, Војвода од Сасекс
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници559
Димензија145h205mm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maye Musk
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : James Kaplan
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stendhal
399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.48 MB