Активната страна на бескрајот

Активната страна на бескрајот

Шифра на артикл: 096012
ISBN: 9786082010700
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој автобиографски роман го претставува долгиот пат, животниот пат на Кастанеда, фокусиран на неговото доживување на „настаните вредни за паметење“. Практично сиот негов живот бил пат кон шаманизмот и волшепствата, дури и оние кои за време на неговото детство тој сè уште не ги доживувал како такви симболични и суштински знаци кон вистинската насока. Драматични, реалистични, и тоа во најразлични простори и времиња, овие настани од неговиот интересен, содржински максимално исполнет пат кон кулминацијата - скокот во амбисот, односно кон целосната слеаност со вселената - се патоказ на еден концепт за свеста, за себеси и светот, за животот, смртта, енергијата и суштините.Кастанеда ја допира и ја брише тенката линија помеѓу двете бинарни опозиции живот-смрт, бескрај-физички свет. Во суштина, тоа е шаманизмот и филозофијата на волшебниците на древно Мексико, на дон Хуан Матус и на Карлос Кастанеда, кои ни покажуваат како да се слееме со бескрајот и - со себеси.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Карлос Кастанеда
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2010
Број на страници192
Димензија12x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Hannah Gadsby
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Daniels
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stendhal
399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB