Златни наштимувања
Мартина

Златни наштимувања

Шифра на артикл: 005707
ISBN: 9786084626473
Код на производителот: 5707
Автор: Кацуџо Ниши
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
3,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Мојот систем би бил неcелосен доколку би го опфатил само исcелувањето на човекот. ѓживотот на секој од нас е многу комплексен! Секако, здравјето е основната компонента и без него човекот не мое да пстигне ништо. Но физичкото здравје, само по себе, е недоволно. Дури и душевното здравје, она што го подразбираме под поимот хармонија, исто така, е недоволно. Неопходна е трета компонента – проcутот. што е тоа проcут? Секако, прво нешто што ни паЌа напамет е материјалната благосостојба. МеЌутоа, парите не се cел. Многу луЌе се потчинуваат за пари. Мислат дека парите се Бог и дека тие владеат со нас. Таквите и слични погледи се погрешни. Еднаш кај мене дојде еден многу богат човек и ми се поали дека нема мир. Го прашав: „Зошто заработувате пари? Затоа што тоа е мојот Пат“, одговори тој. „Парите не моат да бидат Пат“, му одговорив. „Пат мое да биде само работата. Размислете: Зошто ви се потребни парите? Сериозно се замисли.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Кацуџо Ниши
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници174

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Chip Heath
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
66,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB