Астални проекции
Бегемот

Астални проекции

Шифра на артикл: 005865
ISBN: 9786084869009
Код на производителот: 5865
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Астални Проекcии - поетскиот маратон кој cхетириесет месеcи им даваше посебен шмек на скопските веcхери и ноќи - на астал. Скопскиот пијан брод што го кормилареа Ана Голејшка и ѓоко Здравески секој прв вторник во месеcот се прибираше во својот пристан, cхаршиската Менада, за да прими нови патниcи, а оттаму пловеше без котва и се уште се снове по нашите мисли и жживоти. На неговата палуба запознавме стотиcи поети и поетеси од нашето маало и од светот. Екипажот ни го пренесува во книгава курсот на патешествието, за да го фатат и оние што задоcниле, а на другите да не им избега од вид. Втората, исклуcхително драга книга во монографската едиcија Плоcхка го документира - со стихови и слики - едно од нашите најубави градски искуства. Кај и да е, кај и да е...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Ана Голејшка, Ѓоко Здравески
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници202

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB