Левијатан
Икона

Левијатан

Шифра на артикл: 053980
ISBN: 9786082210032
Код на производителот: 53980
Автор: Пол Остер
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Раководејќи се од случајноста како основен принцип на функционирање на човечките животи, Остер ги турка своите јунаци во бизарна центрифуга од настани: тие се женат и се разведуваат, се заљубуваат и се одљубуваат, се лажат и си веруваат, користат експлозив или машина за пишување, за да ги спроведат во дело своите идеи, и секогаш трагаат по одговорите на прашањата за сопственото битие. Библискиот и хобсовскиот наслов на ова дело, само на најочигледен начин упатува на можноста за алегориско читање, а сите останати нишки на приказната, метафориски и вистински, придонесуваат за она што е најважно – уживањето на читателот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Пол Остер
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2009
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB