Костимот во Македонија
Арс Ламина

Костимот во Македонија

Шифра на артикл: 061505
ISBN: 9786082678689
Достапно веднаш
0 МКД
750 МКД
750 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Се наоѓаме пред еден вреден примерок за историјата на облекувањето на овие простори, кој збогатен со цртежи, фотографии, но и сликовити извадоци од романот Крпен живот на писателот Столе Попов, со ретко привидна леснотија ги документира нашиот костим и нашите обичаи преку облеката Лидија Георгиева
Карактеристика Вредност
Kатегорија Фотографија
Автор Зорка Тодорова-Младеновиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници140

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Pierre Borhan
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Karen E Haas
2.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Paul Lowe
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.92 MB