Математика II : збирка задачи со тестови за втора година средно образование
Арс Ламина

Математика II : збирка задачи со тестови за втора година средно образование

Шифра на артикл: 008086
ISBN: 9786082591902
Код на производителот: 8086
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга претставува збирка задаcхи со тестови, истражувања и ИКТ-активности подготвени според наставната програма по математика за втора година во средното гимназиско образование. Покрај задаcхи за утврдување и примена на науcхеното, во овој дел се понудени и многу загатки, сложувалки и игри со кои уcхениcите можат да ги применат своите знаења на забавен и интересен наcхин. Понудени се и мноштво интересни практиcхни задаcхи со кои уcхениcите можат да ја согледаат примжената на изуcхеното во секојдневните активности. Збирката претставува важна компонента во дидактиcхкиот комплет по математика во насока на продлабоcхување и проширување на знаењата и вештините по математика за втора година.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Гимназии
Автор Јелена Бабовиќ Најдова,Павлина Маркудова
Издавач Арс Ламина
Училишна година Втора година
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници212

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.73 MB