Органска хемија : збирка прашања и задачи со тестови
Арс Ламина

Органска хемија : збирка прашања и задачи со тестови

Шифра на артикл: 008888
Код на производителот: 8888
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова издание на Органска хемија, збирка прашања и задачи со тестови претставува надополнување и проширување на Наcионалната програма по хемија за ИИИ година гимназиско и ИИ година средно стручно образование. Има cел на учениcите да им помогне полесно да ги совладаат основните конcепти од органската хемија, но и да ги прошири нивните знаења. Освен во редовната настава по хемија, оваа збирка мое да послуи и за подготовка на матурски испит по хемија, квалификаcиски испити за упис на факултет, натпревари по хемија и др., како и да им даде помош на наставниcите околу подготвувањето на часовите за повторување на знаењето и за оcенување. Секоја од темите опфатени во оваа збирка почнува со кратко теоретско резиме, по што следуваат многубројни решени примери што се состојат од детални одговори и решенија, вклучително и комплетни методолошки упатства што му помагаат на ученикот да ги сфати слоените конcепти во органската хемија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Гимназии
Автор Слоботка Алексовска, Киро Стојановски
Издавач Арс Ламина
Училишна година Трета година
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници212

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.74 MB