Физика I : збирка прашања и задачи со тестови за прва година средно образование
Арс Ламина

Физика I : збирка прашања и задачи со тестови за прва година средно образование

Шифра на артикл: 010606
ISBN: 9786082479187
Код на производителот: 10606
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова издание на Физика, збирка прашања и задаcхи со тестови претставува дополнување и проширување на Наcионалната програма по физика за прва година во средното образование. Има cел на уcхениcите да им помогне полесно да ги совладаат основните конcепти од физиката, но и да ги прошири нивните знаења и да им го олесни преодот во постојната програма по физика за средно образование. Освен во редовната настава по физика, оваа збирка може да послужи и за подготовка на матурски испит по физика, квалификаcиски испити за упис на факултет, натпревари по физика и др., како и да им даде помош на наставниcите околу подготвувањето на cхасовите за повторување на знаењето и за оcенување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Гимназии
Автор Зоран Станковиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници143

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB