Математика - Збирка задачи со тестови за III година средно образование
Арс Ламина

Математика - Збирка задачи со тестови за III година средно образование

Шифра на артикл: 040523
Код на производителот: 40523
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ovaa kniga pretstavuva zbirka zadachi so testovi, istrajuvaњa i IKT-aktivnosti podgotveni spored nastavnata programa po matematika za treta godina vo srednoto gimnazisko obrazovanie. Pokraј zadachi za utvrduvaњe i primena na nauchenoto, vo ovoј del se ponudeni i mnogu zagatki, slojuvalki i igri so koi uchenicite mojat da gi primenat svoite znaeњa na zabaven i interesen nachin. Ponudeni se i mnoshtvo interesni praktichni zadachi so koi uchenicite mojat da јa sogledaat primenata na izuchenoto vo sekoјdnevnite aktivnosti. Zbirkata pretstavuva vajna komponenta vo didaktichkiot komplet po matematika vo nasoka na prodlabochuvaњe i proshiruvaњe na znaeњata i veshtinite po matematika za treta godina.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Гимназии
Автор Јелена Бабовиќ-Најдова, Атина Бабовиќ
Издавач Арс Ламина
Училишна година Трета година
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници212

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.98 MB