Татковци и деца
Ад Вербум

Татковци и деца

Шифра на артикл: 000187
Баркод: 9786084627456
Код на производителот: 187
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Иван Сергеевич Тургенев е еден од најзначајните претставници на рускиот реализам, кој има посебно нагласена потреба и дарба за опишување на ликовите и личностите, за психолошка анализа и компарација, за паралелно и споредбено истражување и укажување. Тој, со леснотија и мајсторство, ја слика феудална Русија, со поетски реализам и имагинација, ја регистрира и ја овековечува руската периферија, отфрлените и не многу среќни луѓе. Како ретко кој друг наратор и прозаист, Тургенев, кој книжевната слава ја стекнал со делата Ловечки записи и Татковци и деца, се занимава и ги прикажува судирите меѓу генерациите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Иван Сергеевич Тургенев
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници193

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB