Роман за Тристан и Изолда
КСЦ Полица

Роман за Тристан и Изолда

Шифра на артикл: 001015
Баркод: 9786084780755
Код на производителот: 1015
Автор: Жозеф Бедие
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
читателот се наоѓа во еден необичен свет каде што секојдневието е исполнето со магии, бајковитости, таинства и уплав од непроџирноста на природата, но и на нечитливата човечка природа. Сепак, ваквиот загадочен средновековен амбиент е нагласено смекнат, зашто во замоците, во селата и во колибите, во кралските одаи и во длабоките непреодни шуми, непрекинато се одвиваат човечки средби, судири и големи трагични лјубови. Романот навистина успева да ни создаде слика на средновековното феудално општество.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Средно образование
Автор Жозеф Бедие
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници149

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Хомер
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 120 МКД
1,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB