Братот Луис де Суса
Арс Ламина

Братот Луис де Суса

Шифра на артикл: 001276
Баркод: 9786082299167
Код на производителот: 1276
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Типично романтичарски, драмата Братот Луис де Суса - што се заснова на вистинити историски настани - се фокусира на трагичната врска меѓу вдовицата Дона Магдалена де Вилена и Мануел де Суса, концентрирајќи се во најголем дел на стравовите и копнежите на женскиот лик од двојката. Сеќ уште еден од врвните драмски класици на Португалија Братот Луис де Суса го проблематизира правото на влјубените да лјубат во светот на непоколебливи закони и одговорности. И самиот осуден да живее меѓу брачната (Луиза Мидоси) и вистинската лјубов (Аделаида Пастор), Гарет одлучува да ја историзира сопствжената растргнатост само неколку години откако ќе го направи својот избор: жоао Португалски, сопругот на Дона Магдалена, наводно сеќ уште е жив и треба да се врати дома, но токму неговата некогашна (и наводна) смрт е она што го дава легитимитетот на бракот меѓу Магдалена и Мануел.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Алмеида Гарет
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB